Home Uncategorized Kasy fiskalne ustawa 2014

Kasy fiskalne ustawa 2014

written by admin Czerwiec 29, 2017
Urządzenia fiskalne mają za zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kwocie fiskalnej. Polega więc na wprowadzeniu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze względów podatkowych wiedz o obrotach. W pamięci modułu fiskalnego zawierają się więc kopie wszystkich dokonanych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

 

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, jakie są połączone z prowadzeniem sprzedaży detalicznej. Bardzo rozwinięte technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który ułatwia wgląd w różnorakie obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza wprowadzonych w raportach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie skuteczności sprzedaży. Dodatkowo zezwala na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto wtedy stosować tą metodę kontroli.

Co mogą nowoczesne urządzenia?
Najnowocześniejsze urządzenia fiskalne, które są bardziej zaawansowane mogą spowodować następujące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, okazując się z niewiele raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w kwocie; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży towarów, statystyka sprzedaży towarów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, jakie stały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o błędach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty powiązane z umowami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, i wiele innych raportów.

Drinkiem spośród obowiązujących fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, jaki pragnie być robiony każdego dnia po ukończeniu sprzedaży i jaki posiada wiedze, jakie są podstawą do obliczenia podatków z Urzędem Skarbowym. W okresie wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy jest zapisany obrót z całego dnia ewidencjonowania sprzedaży, a konkretnie – z okresu, który upłynął z nowego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.

0 comment

You may also like